5 günde ingilizce – Acele İngilizce nedir, ne anlama gelmektedir?

Acele İngilizce adı altında eğitim veren dil kursları kısa zamanda İngilizce konuşturmayı sağladıklarını iddia etmektedir. Acele olarak İngilizce öğrenmek isteyen bireyler de Acele İngilizce adı altında düzenlenen kurslara ilgi göstermektedir. Acele İngilizce olarak tanımlanan kursların süresi de klasik kurslara göre çok daha kısa olmaktadır. Acele İngilizce kursu olarak tanımlanan kursların arasında başarı sağlayanlar mutlak suretle olduğu gibi başarısız olanlar da bulunmaktadır.

Acele İngilizce adıyla düzenlenen kurslara daha çok hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmek isteyenler ilgi göstermektedir. Kendi meslekleriyle ilgili İngilizce öğrenmek isteyenler de bu tipteki kurslardan yararlanmaktadır. Yaşı ilerlemesine rağmen İngilizce öğrenmek zorunda olan şahıslar da klasik eğitim veren kursların yerine hızlı bir biçimde İngilizce konuşmayı sağlayan kurslara yönelmektedir. Bu sayıda çok insanın olması acele İngilizce kursu olarak bilinen kursların sayısının artmasına da neden olmuştur.

Ancak daha önce de söylediğimiz gibi bu tipteki kursların hepsinin başarılı olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu tip kurslarda uygulanan yöntem ve metotların klasik eğitimde uygulananlardan tamamen farklı olması gerekir. Aksi takdirde İngilizce konuşmak kesinlikle mümkün olmayacaktır.

2001 yılında Alta Eğitim Danışmanlık tarafından Türkiye’ye getirilin 5 günde İngilizce programı sayesinde de binlerce insan İngilizce konuşmayı başarmıştır. Almanya’da faaliyetlerine devam eden Maximillian Üniversitesi’nin onayladığı 5 günde İngilizce programı UNESCO tarafından da desteklenmektedir. 5 günde İngilizce programı tamamıyla özel tekniklerden oluşmaktadır. 5 günde İngilizce programından önce bireyler güçlü testlerden geçirilmekte ve her bireye özgü sistem hazırlanmaktadır. 5 günde İngilizce programı 2001 yılından bu yana Türkiye’de uygulanmaktadır ve oldukça başarılı olmuştur. 5 günde İngilizce programında İngilizcenin gramer yapısı ve birçok kelime tamamen özel yöntemlerle bireye öğretilmektedir. 5 günde İngilizce programının ardından da öğrenme devam etmektedir. 5 günde İngilizce programı öncesinde yapılan testlerin ardından bireyin geleceği nokta yazılı olarak kendisine verilmektedir. Ayrıca kursa daha önce katılan bireylerin iletişim bilgileri de referans amaçlı olarak şahıslara verilmektedir. 5 günde İngilizce programı ile hiç İngilizce bilmeyen birisi bile tek başına yurtdışına çıkabilecek kadar dil öğrenmektedir.

145

Bir Cevap Yazın